nafleku.cz

Ignis Brunensis

Přijďte se k nám podívat na 

největší Brněnskou událost roku !

sledování ohňostrojů přímo z hladiny (ukotvené lodě) 100Kč/osobu, 
z nábřeží půjčovny 50Kč/osobu, z terasy občerstvení Nafleku 50kč/osobu.


STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS – XIX. mezinárodní přehlídka ohňostrojů s hudbou se uskuteční v soutěžní části na hladině Brněnské přehrady 4.6., 8.6., 11.6., 15.6. Přístaviště, pláže a okolí velkého přehradního jezera vytváří pro desetitisíce nadšených diváků démonický přírodní amfiteátr s nádherným výhledem na ohňostroje zrcadlící se na vodní hladině. Hlavní přístaviště Bystrc se zábavním a programovým centrem nabídne v ohňostrojných dnech mnoho doprovodných festivalových zážitků. V zátoce za budovou Lodní dopravy DPMB bude vybudována tribuna s ozvučením pro skutečné vyznavače ohňostrojného umění.  V úvodní části každého soutěžního ohňostroje předvedou společnosti z Portugalska, Španělska, Slovenska a česko-německý tým IGNIS BRUNENSIS vlastní kompozici ohňostrojného designu zpracovanou na producentem určenou jednotnou hudbu - letos zazní hudební úryvek ze Symfonie č. 9 „Z Nového světa“ Antonína Dvořáka. Nahrávku pro brněnskou přehlídku věnovala Filharmonie Brno, která letos slaví 60. výročí od založení.

Letošní ročník bude provázet také jubileum v podobě 100. ohňostroje v historii přehlídky IGNIS BRUNENSIS v Brně. Jubilejní show se stane soutěžní ohňostroj Španělska 11. června na Brněnské přehradě. Letošní 19. mezinárodní přehlídku STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS uzavře ohňostrojný EPILOG nad hradem Špilberkem 18. června.

Hudba k ohňostrojům je vždy v přímém přenosu vysílána exkluzivně na vlnách rádia KISS HÁDY 88,3 FM. Na všech výhledových místech stačí použít mobilní přijímač a divák si užije dokonalý zážitek ohňostrojného divadla provázaného hudbou.

zdroj: www.ignisbrunensis.cz